Docenten klassiek

Directie, theorie & compositie

Michiel Schuijer studieleider compositie en muziektheorie
Pierre Volders studieleider directievakken
Erik van Lith coördinator directievakken

Nationale Master Orkestdirectie  
Ed Spanjaard hoofdvak
Jac van Steen hoofdvak
Kenneth Montgomery hoofdvak

orkestdirectie
Ed Spanjaard hoofdvak
Karel Deseure groepslessen
Antony Hermus vaste gastdocent

koordirectie
Jos Vermunt vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Daniel Reuss vaste gastdocent
Geert Berghs bijvak zang

directie harmonie/fanfare
Danny Oosterman vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak

theorie der muziek (hoofdvak)
John Koslovsky vakgroepvertegenwoordiger
Menno Dekker
Martijn Hooning
Job IJzerman
Michiel Schuijer
Jaap Zwart

compositie
Jorrit Tamminga vakgroepvertegenwoordiger & elektronische compositie
Meriç Artaç hoofdvak
Richard Ayres hoofdvak
Wim Henderickx hoofdvak
Willem Jeths hoofdvak
Maya Verlaak hoofdvak
Jacob Slagter ensembleleiding
Rafael Reina Advanced Rhythm
Jos Zwaanenburg live-electronics, Advanced Rhythm
Davo van Peursen ondernemerschap
Marcel Wierckx live electronics
Anna Korsun vaste gastdocent

Hout

Pierre Volders studieleider blaasinstrumenten
Bas Pollard partijstudie houtblazers

fluit
Kersten McCall vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Vincent Cortvrint hoofdvak
Marieke Schneemann hoofdvak
Raymond Honing methodiek

hobo
Ernest Rombout vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Miriam Pastor Burgos hoofdvak
Aisling Casey methodiek, vooropleiding, bijvak

klarinet/basklarinet
Hans Colbers vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Harmen de Boer hoofdvak
Bart de Kater hoofdvak
Arno Piters hoofdvak
Tom Wolfs methodiek
Frank van den Brink historische klarinet
Davide Lattuada vaste gastdocent bijvak basklarinet

fagot
Simon Van Holen vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak & contrafagot
Jos de Lange hoofdvak
Helma van den Brink hoofdvak
Ronald Karten methodiek
Gustavo Nuñez vaste gastdocent

saxofoon
Arno Bornkamp vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Willem van Merwijk methodiek, vooropleiding

blokfluit
Jorge Isaac vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Erik Bosgraaf vaste gastdocent
Maria Martinez Ayerza historische ontwikkeling

panfluit
Matthijs Koene hoofdvak

Koper

Pierre Volders studieleider blaasinstrumenten

hoorn
Jasper de Waal hoofdvak 
José Luis Sogorb Jover hoofdvak
Laurens Woudenberg vaste gastdocent

trompet
Ad Welleman vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Miroslav Petkov hoofdvak
Omar Tomasoni hoofdvak

trombone
Pierre Volders vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Remko de Jager hoofdvak, bastrombone
Raymond Munnecom hoofdvak bastrombone
Jörgen van Rijen hoofdvak
Bart van Lier gastdocent

tuba
Perry Hoogendijk hoofdvak
Rodin Rosendahl euphonium

Slagwerk

Richard Jansen studieleider

Richard Jansen vakgroepvertegenwoordiger, mallets, orkestslagwerk, set-up, slagwerkensemble
Nick Woud pauken
Tomohiro Ando​​​​​​​ assistent pauken
Mark Braafhart orkstslagwerk
Bence Major orkestslagwerk, slagwerkensemble
Rachel Zhang marimba, kamermuziek
Ramon Lormans marimba, slagwerkensemble
Laurent Warnier vibrafoon
Arnold Marinissen set-up, kamermuziek, slagwerkensemble
Marijn Korff de Gidts Afrikaans slagwerk & methodiek
Nancy Zeltsman gastdocent marimba
Marc Aixa Siurana percussie

Strijkinstrumenten

Kees Koelmans studieleider strijkinstrumenten

viool
Kees Koelmans vakgroepvertegenwoordiger
Vera Beths hoofdvak
Peter Brunt hoofdvak
Ilya Grubert hoofdvak
Eliot Lawson hoofdvak
Johannes Leertouwer hoofdvak
Liviu Prunaru hoofdvak
Maria Milstein hoofdvak
Tjeerd Top hoofdvak
David Peralta Alegre orkestspel
Marc Danel strijkkwartet
Wiesje Miedema methodiek
Tim Kliphuis improvisatie
Emma Breedveld bijvak viool

altviool
Francien Schatborn vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Marjolein Dispa hoofdvak
Nobuko Imai hoofdvak
Sven Arne Tepl hoofdvak
Wiesje Miedema methodiek

cello
Maarten Mostert vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Gideon den Herder hoofdvak
Jelena Očić hoofdvak
Michael Stirling hoofdvak
Pieter Wispelwey hoofdvak
Dmitry Ferschtman vaste gastdocent, strijkkwartet
Monique Heidema methodiek

contrabas
Olivier Thiery vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Burak Marlali hoofdvak 
Ying Lai Green orkestspel
Rick Stotijn vaste gastdocent
Margaret Urquhart historische bas en methodiek

harp
Erika Waardenburg vakgroepvertegenwoordiger & hoofdvak
Sandrine Chatron orkestspel & auditietraining
Miriam Overlach kamermuziek
Gwyneth Wentink vaste gastdocent

gitaar
Gabriel Bianco hoofdvak
Izhar Elias historische gitaar, kamermuziek
Fred Jacobs luit, Remaissancegitaar
Eric Vaarzon Morel flamenco
Hans Kunneman bijvak elektrische gitaar
Marion Schaap methodiek

Toetsinstrumenten

David Kuyken studieleider

piano
Frank van de Laar vakgroepvertegenwoordiger, hoofdvak
Naum Grubert hoofdvak
David Kuyken hoofdvak 
Frank Peters hoofdvak
Ralph van Raat nieuwe muziek
Olga Pashchenko historische toetsinstrumenten
Marc Pauwels methodiek
Marianne Boer Sweelinck Academie
Nino Gvetadze Sweelinck Academie

orgel
Pieter van Dijk vakgroepvertegenwoordiger, hoofdvak
Matthias Havinga hoofdvak
Louis Robilliard gastdocent
Miklós Spányi improvisatie en basso continuo
Gerben Gritter orgelbouw
Henny Heikens hymnologie, gemeentezang
Piet van der Heijden liturgie

hedendaags klavecimbel
Goska Isphording hoofdvak

accordeon
Marieke Hopman hoofdvak
Marko Kassl hoofdvak

Zang

Don Marrazzo studieleider zang, hoofdvak
Sasja Hunnego hoofdvak
Pierre Mak liedklas en oratoriumklas
David Bollen coachliedklas
Nathalie Doucet coachFrans
Gerardo Felisatti coach, Italiaans
Flavio Aulino Italiaans
Valentina di Taranto Italiaans
Sára Gutvill Duits
Saskia Mees Christeller drama
Marc Krone drama
Virág Deszö fysiek theater
Fajo Jansen beweging
Gilles Rullmann Alexandertechniek
Michael Tweed-Kent Feldenkrais 
Alexander Oliver historische ontwikkeling 
Claron McFadden coach modern repertoire

Ensembleleiding

Jacob Slagter
Karel Deseure

Bijvakken

bijvak piano
Marian Schutjens-Bouwhuis coördinator
Wouter Bergenhuizen  
Peter Besseling 
Jaap Kooi
Marta Liébana  
Gert Jan Vermeulen
Matthijs Verschoor  

bijvak zang
Roswitha Bergmann
Geert Berghs
Pierre Mak

Correpetitie

Jaap Kooi coördinator
Jeroen Bal 
Peter Besseling
Marianne Boer
David Bollen 
Tobias Borsboom
Nathalie Doucet
Gerardo Felisatti
Daniel Kramer 
Alla Libo
Tjako van Schie
Vital Stahievitch 
Martijn Willers 
Noriko Yabe 
Mariken Zandvliet
Luba Podgaskaya
Eadaoin Copeland

Onderwijskundige vakken

Marieke Oremus coördinator
Maaike Vertregt onderwijskunde

Ondernemerschap

Hester Groenleer
Marijn Korff de Gidts
Renée Harp
David Peralta
Marieke Oremus
Aart-Jan van der Pol mastervak 'Building a successful professional practice'

Muziek en gezondheid

Debby Korfmacher coördinator
Gilles Rullmann Alexandertechniek
Michael Tweed-Kent houding & beweging, Feldenkrais
Doris Hochscheid Alexandertechniek, Body & mind
Hans Kunneman Flow on stage
Marja Mosk Body & mind
Lisa Wyss yoga

Studieloopbaanbegeleiding

Sweelinck Academie

David Kuyken studieleider

toetsinstrumenten
Marianne Boer 
Nino Gvetadze
Frank van de Laar*
Frank Peters*
Mila Baslawskaya (gastdocente en kamermuziek)

viool
Wiesje Miedema
Sarah Kapustin 
Emma Breedveld assistent docent 
Eliot Lawson*
Maria Milstein*
Tim Kliphuis (gasdocent improvisatie)

altviool
Judith Wijzenbeek

cello
Monique Heidema
Maarten Mostert*

contrabas
Wilmar de Visser 

fluit
Marieke Schneemann*

hobo
Aisling Casey

klarinet
Bart de Kater

blokfluit
Hester Groenleer

hoorn
Fokke van Heel 

trompet
Ad Welleman*

harp
Erika Waardenburg*

gitaar
Izhar Elias  

slagwerk
Ramon Lormans  

zang
Sasja Hunnego*

theorie en musicianship
Inés Costales
Bart de Graaf
Gerben Gritter*
Martijn Hooning*
Ward Spanjers
Nathalie Vos

correpititoren
Jan Hoijtink
Marta Liebana
Vital Stahievitch

* geven ook les op de bachelor- en masteropleiding

Delen